Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 08. 2008.   #17
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
nacin zivota je stvar navike... ako celog zivota radis od jutra do mraka, nece ti to biti problem. Ako si navikao da radis 4 sata dnevno, onda je 8 sati nemoguca misija. Problem je samo kad se naglo prebacis iz sporog stila u brzi, jer to onda stvara stres..
saglasan sam

nego, drugo je pitanje
da li je za nekog najvaznije da radi na dobro placenom mestu, kako bi imao dobro osiguranje, kako bi mogao da uzme dobar kredit, koji bi mogao da otplacuje radeci po 8+ sati na tom dobro placenom mestu

TO je osnovni problem - sto fast life neki vide tako
sve vise ljudi vidi cilj u necemu sto bi trebalo da bude sredstvo

vecina nas ovde se bavi necim sto voli, te se gornji pasus donekle ne odnosi na nas
ali donekle

naravno svet je tu gde jeste, pare trebaju, ko se nije rodio sa kuferom papirica, mora da radi, obicno mnogo, nazalost
ali
moze da bira vrednosti i da li ce im se radovati ili ce kupovati "vrednosti"

imam dva drugara (dobro, poznanika) koji se iz glavnog grada bugarske sele u manje gradove (nevezani slucajevi)
idu ka mestu gde je "sporiji zivot" normalna pojava

ne kazem da je to dobro ili lose
to je za NJIH dobro
ili im bar tako izgleda trenutno
a to je najvaznije - uraditi pravu stvar, ili onu za koju verujes da je prava

the biggest risk is not to take any risks

ono sto ne valja kod brzog i kod sporog zoivota je kad radis stvari iz navike
ako si na "sporom mestu" i ako svaki dan uzivas u jutarnjoj tisini i slavujima koji te bude - odlicno
ako si u fast life fazonu i ispunjava te to da si stalno u pokretu - odlicno

ali ako najboljem prijatelju iz srednje s kim se nisi video godinu dana mozes jedino da kazes: pa, za poslednjih godinu dana ja sam ... kupio auto, upgrejdovao komp i prosao sve nivoe te i te igrice ...

dzaba ste krecili
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat