Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 09. 2008.   #15
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

ljudi, pa ne morate bas na noz, relax.. ja se skroz slazem sa cveletom i ostalim 'fanaticima', jer - like i said - i ja se bas tako osecam, i bas zato sam i napravio temu, da vidim ko kako radi i kako pristupa programiranju...

nije nista lose ako je neko programer, i to mu je "samo posao", tipa odes na posao, srchesh kafu i klikces "tamo nesto sto ti se kaze", i posle 8h se vratis kuci, i tek onda pocinje zivot. to je skroz ok, totalno respektujem te ljude, jer - njih generalno bas briga, bave se drugim stvarima u zivotu. to je kao "stagod" posao. biblioteka, kiosk, prodavac automobila, ili programer, svejedno je. the man just doesn't care.

ali za neke, programiranje je vise od posla. za mene je programiranje inspiracija, a "posao" je samo razlog (izgovor?) i prakticna primena gde to mogu da primenjujem..

recimo nikada ne bi mogao da budem 'samo dron' u nekoj firmi, gde kliknem tamo, kliknem vamo, i kao "uh dobro je, samo da ne mislim puno..".. radije bi isprogramirao softver koji ce sam da klikce kad/gde sta treba i batalio takav posao. to dovodi do frustracije i zamaranja. zato vecina ljudi i mrzi svoj posao i ozloglaseni "ponedeljak", kada 'tortura ponovo krece'. :P

programiranje je FUN! ja nikada "ne radim", ja se samo ludo zabavljam na poslu, i pravim dobar i stabilan kod, stizem sve na vreme, i 7 od 8 sati dnevno se smejem! FUN!! priceless!

a kada sam rekao "egzoticno", mislio sam na "razlicite tipove projekata", bas kao sto je bNasty rekao: AI, VMovi.. ja sam svojevremeno programirao softver za masine za koka-kolu i sl. sokove, koje imaju svoje "stanje" sokova (znaju sta imaju u sebi, jel'te), i znaju sa kojim parama raspolazu, i onda moraju da vracaju tacan kusur, pa da optimizuju koje novcanice/novicice vracaju i sl... to su bila LUDA 4 dana, nikada se nisam bolje zabavio, mnogo bolje od nekih igrica ili filmova. doduse, to sam opet samo ja... nekoga kompovi smaraju, nekoga inspirisu...

jos jednom: pozdrav braci programerima !!
lepo je znati da nisam prsotina, nego da je normalno voleti svoj posao i imati strast! B-)
dootzky je offline   Odgovorite uz citat