Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 09. 2008.   #27
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

haha.. pa mozda i nije prso, koliko voli da daje tako snazne izjave, koje bi ga vidno istakle od drugih programera, "smrtnika".

mislim da se on vise za'ebavao u smislu "ja toliko puno radim i toliko volim programiranje, da vidim ljude kao niz zelenih linija, bas kao u Matrixu brate!!"

a na ovo sto je neko rekao da je programiranje "kancelarijski posao", tu ima puno istine, ali ostatak vremena (van ofisa) vam zavisi od vas samih, a ne od posla. takodje, i ja sam razmisljao jedno vreme "u sto bi bilo leeeepo da se bavim nekim outdoor poslom..." - think again. sta? vozac autobusa? gradjevinac? sta je "outdoor" posao? offise je mozda .. restricted u izvesnom smilu, ali takodje ima i puno prednosti, such as: uvek je mirno, i tiho, kada je napolju snge ili kisa - a tebi lepo unutra, u toplom, kada je napolju vruce da se umire, a tebi lepo unutra, sa klimom, svi nesto zure-jure i imaju puno ljudske interakcije (voznja kroz grad u spicu, guranje sa pesacima, ostecenja opreme i sl), a ti sedis u prilicno izolovanoj sredini, kafica na stolu, klik-kliketi-klik-klik, i uzivancija.

a ostatak vremena svako bira kako provodi.... basket, bajs, plivanje, drustvo, zene&alkohol&rock'n'roll.. haha

jeste li razmisljali mozda o ovoj alternativi: programiranje, ali samo 6h dnevno? e TO bi bilo VRH! think about it. pocne ti dan od 8h na poslu, ti si do 14h zavrsio, odes kuci, rucas, i u 15h ukrstis prste na rukama, propucketas ih sve, i sa osmehom na licu, i pogledom ka horizonu, zapitas se: "... sta cu danas raditi.." haha.. ok, preterao sam.. ali really - nije isto kada radis npr od 9-17h, i dodjes kuci u 18h, dok rucas, dok se presvuces, ovo-ono, ode dan. kao "e ajde da ludujem u .. 19h?!". proso dan. ali 15h... to bi bilo fun.
dootzky je offline   Odgovorite uz citat