Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 09. 2008.   #33
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

@blues

to sto kazes ima smisla. neizbezno je da postoji i 'dosadan' deo posla, ali ono sto mene vise pogadja u tom smislu nije dosada, nego kada trebas da radis nesto kao dron.

da pojasnim: ako radis u vecoj firmi, gde ima npr. 40 programera, i ti si bukvalno samo delic celog projekta, gde trebas da uradis samo neki (skoro-pa) nezavistan modul, i onda sednes i dosta bezdusno ga odradis, korektno i bug-free, sve prema specifikaciji, klasicno defanzivno programiranje. "da se odradi". i uradis ga korektno, ali imam osecaj ko da tucam kamenje na robiji. s-m-o-r.

a kada radis manje projekte, u manjim ekipama, skoro uvek imam kompletnu kontrolu i uvid u svaki delic i aspekt projekta, svestan sam krajnjeg cilja i radim iz sve snage i srca, i naravno rezultat uvek bude i bolji nego sto je to bilo 'neophodno'. to je taj najgori deo "korporacijskog programiranja", gde je cesto posao "dokumentovanje postojecih modula, implementacija nekih gotovih stvari, i testiranje kvaliteta (QA)". pa uzas. stvarno ko da sam dron. mrzim takav tip posla, i zato gledam da sam sto samostalniji i da se sto vise 'zabavljam' dok radim, a naravno profesionalizam i korektnost prate sve to, jer je reputacija priceless.

@milanvla

ma ne mislim ja da je C# los, naprotiv, super je, i lak je, i intuitivan, i sve je to ok, nego "tip aplikacija" koji se najcesce pravi sa njim je desktop-oriented, sto je sasvim normalno (ne pricam o web-projektima), a to su onda obicno small-business aplikacije, gde je najbitnije da 'zaokruzis sve cifre na 2 decimale'.. bas pravi izazov...

probao sam ja razne jezike i tehnologije, nedavno sam se bas igrao (u slobodno vreme naravno, off-work) sa pythonom+GTK (u linuxu naravno), i napravio sam prototip-imenika, prvo na mysqlu pa onda na sqlite-u, cisto da vidim kako se to sve ponasa, i taj projekat je dostupan i na mom sajtu, eto, ako jos neko oce da se zabavi malo sa pajtonom. :P
probao sam i perl, cisto da vidim kakav je "feel" raditi.
hteo sam i ruby, ali me nekako ne privlaci (navikao sam isuvise na C++ i PHP bracket style sa sve tackom-zapetom na kraju svake linije )

anyway, nije uvek 'tehnologija' toliko bitna, koliko je "tip projekta" bitan. barem meni. mrzim da radim nesto sto znam da me ultra ne zanima, ili sto znam da necu korektno uraditi. onda bolje i da ga ne radim.

zato me malo i gusi cela prica enterprise aplikacija, velikih firmi i sve to, ali istina je da su poslovi tamo stabilniji, pare su vece (da ne kazem lakse), i sve ostalo sto prati tu pricu..

ali zato uvek u slobodno vreme mogu da sednem i da nahakujem neki app koji zamislim, cisto "for the kicks", i osecaj je fu*king great , bas kao sto je rekao degojs: bas kao kada smo bili klinci ...

Poslednja izmena od dootzky : 12. 09. 2008. u 01:19.
dootzky je offline   Odgovorite uz citat