Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 09. 2008.   #4
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@Goran: U pravu si, ali mora i to da konačno počne da se menja. Korisnici ovako velikih sistema moraju da prođu kroz obuku -- na kojoj klijenti obično zakinu i onda se dešavaju takvi propusti. Ja lično nemam ništa protiv toga da se naprave guidelines i da se kaže: "za ovaj članak, slike moraju da budu tih-i-tih dimenzija, tačka".

Inače nisam video prošli sajt Danasa, verujem da je ovo korak napred, sajt izgleda pristojno, ali tu priča staje. U dizajnu nema trunke finese, a neki delovi su čak vrlo traljavo izvršeni. Ikonografija je recimo kriminalno urađena -- šarene stock pixel ikonice, wtf?! Potom celokupna tipografija je kriminal, tekst članaka je vrlo nečitak što je nedopustivo kod ovakvog sajta. Kao što rekoh - pristojno, ali na žalost vrlo dosadno i neoriginalno. Sajt nema identitet i izgleda kao milion šablonskih news sajtova po netu. Wordpress ima mnogo bolje news teme od ovoga za $75.

E sada, da ne bude da sam samo opljuvao, dopada mi se par stvari. Sviđa mi se kako su uklopili tu plavu i narandžastu, i kako su odradili captione na slikama (izuzev propusta koji je Goran naveo). Takođe dopada mi se što je paginacija odrađena kako treba. Iako i ovde fali malo finese, klikabilna oblast je povećana, a ono što je isto jako bitno, kada si na prvoj stranici nisu prikazani "prva" i "prethodna" linkovi ili kako se da videti na mnogim drugim primerima kada ti linkovi nisu dostupni sistem outputuje samo tekst, što je krajnje besmisleno.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat