Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 10. 2008.   #32
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, samo ne piše prikaza čega

Video sam taj potpis pre neki dan i moram da ti kazem da sam se nasmejao, ali nisam hteo da komentarisem.

Posto sada pricamo o tome (ceo ovaj projekat je o tome) a zelim da razbijem famu o srpskim sajtovima, morao sam malo da pogledam tamo, nisam pogledao godinu dana, nadam se da se ne ljutis

Ako je to page views (a ovde piše da jeste), 65 miliona mesecno je 2,17 miliona dnevno, ako imas ads konverziju 0.01 to je 21700 klikova dnevno, ako je najjeftiniji click 3 centa, to je minimum $651 dnevno, sto mesecno daje $19,530. I jos hoces pro bono? ( < ovo je šala)

Imas 140k članova, po Alexi 85% su iz Srbije, to mu dodje na svaki racunar u Srbiji po 3,5 člana na karikama... znači porodično U 0:30 trenutno je online 2430 članova? U Srbiji, online, posle ponoći?

Ako ima 2.17 miliona page view dnevno, a piše da ima (preko) 50.000 poseta dnevno, to znači da svaki posetilac otvori po 43,4 strane dnevno. Ti tvoji, bre, klikću kao da im neko plaća za to

Kada vidis da ti "najvidjenija devojka" ima 995 "vidjenja", to samo jedan tvoj clan moze da isklikće za 20 dana, pa je prosek od 43,4 strane po posetiocu u domenu naučne fantastike.

Na strani oglasavanje nudis 500.000 prikaza background ad po danu, sto znaci da ti dzabe propada ostalih 1,67 miliona prikaza dnevno Osim ako nemas to u rotaciji, ali tesko da ces naci nekoga ko ce srpskom sajtu platiti 60000 dinara (odnosno 770 eur) za 3 dana background ad, pa ako naces dvoje takvih da moras ih rotiras... ja skidam kapu

Pa se onda kaze: "9. Korisnici provedu na Karike.com u proseku 16 minuta po sesiji - ovo je najveće provedeno vreme po sesiji na sajtovima u Srbiji; "... kada se u obzir uzme 16677 igrica koje imas, a da bi ih igrao moras da se registrujes (čak i sa tim je neverovatan onaj broj profila), prosečna sesija od 16 minuta najseksijih devojaka i mladića postaje razumljivija ako si je dobio prostom matematikom a ne pravom statistikom.

Ako treba da procenim, ja bih tu tvoju cifru podelio sa 5 pa dobio neku realnu cifru. Hocu da znaš da ne govorim da izmišljaš, nego nemaš relevantne podatke, odnosno te podatke treba znati protumačiti. Ti bar nećeš da se ljutis na mene uvek smo govorili o svemu otvoreno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat