Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2008.   #90
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Off Topic: danas sam zaradio dolar na blogu nije zdrav ovaj adsense pocecu da se navikavam...

popio sam malo, nemojte mi zameriti


mozda je i problem licne sujete, sto niko nece da sedi na netu i piskara po ceo dan, jer ga samoproklamovana titula internet konsultanta cini mnogo uvidjajnijim u drustvu nego nekog tamo blogera koji kaci slike pevaljki po netu, nema para ni tamo ni vamo, pa mu dodje na isto...

Goran je najbolji primer da je moguce ostvariti osetniji prihod na netu, i to mu nije full time job. Ako bi se povecao intezitet pisanja, i aktivnosti u promociji samog sadrzaja (SEO, SMM) moglo bi tu da se dodje do sume od 500-1000 dolara bez problema. 1 dolar iz gornje se lako pretvori u 5, gutanje nepostojeceg ponosa i pisanje o aktuelnim temama donosi i vecu posetu, kreiranje viralnog sadrzaja, drustveno odgovornih kampanja, pljuvanja (da ljudi vole pljuvanja), otvaranja ociju sirokim narodnim masama je nesto sto nije cool ali donosi traffic, a traffic se moze pretvoriti u pare.

Druga stvar vezana za nepostojanje ljudi koji bi ovo gore znali da urade, jeste nepostojanje bilo kakvog kadra u Srbiji da se bavi Internet related stvarima. Najbolji dokaz za to jesu ponude za posao koje bilo ko ko je slobodan (a i oni koji nisu) dobijaju, i onda ti je lakse "smrdeti" u nekoj kancelariji 8 sati dnevno imati fixnu platu, zdravstveno, socijalno penziono i ostale super cool after party stvari, nego sedeti kuci i izgovarati pre sna molitvu Googlu da uslisi tvoje backlinkove... A opet to je mozda i do prirode naroda, naviknuti na drzavne firme, jedan posao i snagu sindikata, a ne na rizik i borbu za licni interes...
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat