Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 10. 2008.   #94
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
svi oni koji su do sada bili uspešni u kreiranju svojih online sadržaja, i koji će tek da budu uspešni su sve, samo nisu prosečni!
Pardon, Dragane, ja sam napravio zabunu - Pitanje "da li mogu obični, prosečni ljudi da stvaraju web sadržaj i žive od toga", odnosi se na ljude koji nisu:

1) Web dizajneri
2) PHP Programeri
3) Internet marketing eksperti
4) Novinari

U tom smislu obični. U smislu sadržaja koji imaju da ponude - naravno da moraju da budu natprosečni, i očekuje se valjda da će da se potrude da bude tako.

Znači, tema se odnosi na ljude koji na svom sajtu pruže jako kvalitetne informacije iz neke oblasti u kojoj se obrće malo jača lova, i koji posle 6 meseci budu u vrhu pretrage za bar 10 dobrih fraza iz te oblasti, tako da mogu da prodaju advertajzing prostor.


Na zapadu postoje sajtovi koje su pokrenuli ljudi koji nisu nikakvi IT eksperti ni novinari, jednostavno su pružali kvalitetne informacije na neku temu... neki od tih sajtova zarađuju jednu srpsku platu dnevno, pa se pitam da li onda kod nas mogu da zarađuju bar jednu srpsku platu mesečno.

Ili smo mi više od 30 puta gori od njih?

E sad, naravno da posle nekog vremena čovek može da zaposli još ljudi da mu pišu i da se bave prodajom (to se valjda zove biznis plan ), ali ja bih da utvrdimo da li prvo on sam može da se pokriva od tog sajta.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat