Tema: Štednja
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2008.   #18
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Kamate su trenutno velike jer banke ne mogu da računaju na zaduživanja iz inostranstva kod drugih banaka pa su osuđene da same traže svež kapital na domaćem tržištu.

Sećam se da je jedno vreme baš bilo dobro štedeti u dinarima, no kako je dinar bio dosta jak i banke su oborile kamate na dinar. Ne znam kako je sad...

Devizno štedim po viđenju, iz razloga što uvek mislim da će mi lova trebati hitno, ali tako je već dve godine a nijednom mi ništa nije trebalo hitno, tako da ispada mnogo bolje da sam sve oročio barem na neki kraći period 1-3 meseca pa da to bude bar maaalo više.

Ne znam kakva je situacija za firme što je Ilija pitao, da li firma uopšte i može da štedi i dobije kamatu? Logično bi bilo da može, ali nešto nisam video da banke to pominju a tako nešto bi mi zaista dobro došlo.

Ukoliko je firma u pitanju a ima dovoljnu sumu novca možda je jednostavnije kupiti poslovni prostor i skinuti trošak rentiranja, ili iznajmljivati poslovni prostor i čak zaraditi dodatni izvor prihoda.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat