Tema: Štednja
Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 11. 2008.   #33
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao skaarj Pogledajte poruku
Niko ne tvrdi da USA ide prema depresiji ali cinjenica je da velika depresija nije proces koji se odigrao preko noci i da je u ovom trenutku suvise rano reci kako ce se stvari odvijati i kakve ce posledice biti.

Nadam se najboljem a ocekujem najgore.
Apsolutno. Nista se ne desava preko noci. Ovih poslednjih 8 godina je samo slag na tortu i, da se razumemo, depresije ce biti ali to ne znaci da sad svi treba da se zavucemo pod jorgan. Nije pitanje koliko se dugo u krizu ulazilo nego koliko brzo se iz nje izlazi. Mozda je rano za prognoze ali padanje u neku katastroficarsku paranoju (ovo govorim uopsteno, ne mislim ni na koga licno) sigurno nece poboljsati situaciju. Nema te zalihe konzervi koja pomaze na duge staze. I sama sam genetski sklona pesimizmu ali zivot me je naucio da je jedina prednost pesimizma to sto, ako se najcrnje slutnje ipak ostvare, mozes da kazes: I told you so. Inace, uopste ne resava stvari vec samo paralise (ta nesretna stopa nezaposlenosti u Srbiji je jos uvek tako ocajno visoka i nakon toliko godina delom i zbog naseg poslovicnog pesimizma).
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat