Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2008.   #158
Trifun
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.11.2008
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Trifun is on a distinguished road
Default

Učlanio sam se na forum zbog ove zanimljive teme i zato što sam se donekle pronašao u ovoj Istokovoj tezi. Dakle, ja nisam programer i o internetu znam prilično malo, ali znam po nešto o tehnologiji prerade hrane, pa sam odlučio da nešto piskaram o tome. Osnovna ideja mi je da kolege iz branše imaju mjesto gdje mogu pronaći neke aktuelne informacije o tehnologiji, podjsetiti se na neke činjenice i naći pomoć.

Za 10-ak mjeseci koliko postoji sajt došao sam do ovih cifara: prosječna posjeta u posljednjem mjesecu je bila 230 (ne unikatnih) posjeta i 1024 otvorenih stranica, 175 članova na forumu (od čega 54 inženjera tehnologije, na šta sam veoma ponosan).

Naravno, niti imam vremena, niti sam se bavio nekom promocijom sajta. Zarada me interesuje u smislu da sajt nakon druge godine isplaćuje svoje održavanje. Negdje sam pročitao da je za stručni sajt dobar uspjeh 500 posjeta dnevno i da se tada može nadati nekoj zaradi. Neka ovo bude pitanje i za vas.

Sajt je http://www.tehnologijahrane.com

Inače ne plašim se i da ne zaradim ništa. Ja ovo i onako radim iz nekog svog entuzijazma i zadovoljstva da činim dobro djelo. Svaki put kad pogledam na sajt ili uspijem da pomognem nekom kolegi tehnologu preko foruma pomislim VIDI ŠTA SAM JA URADIO ZA SVOJ ESNAF, to zadovoljstvo mi je sasvim dovoljno da nastavim da radim.

Ovo kažem jer se u temi govorilo kako pokrenuti ljude da pokažu svoje znanje i tako obogate naš web. Osnovni problem nije nepostojanje volje, čak ni novac, već ni minimalno poznavanje interneta. Ljudima bi trebalo sam pokazati da je sve što je potrebno da urade je da plate programeru da im instalira word press, zakupi hosting, i za 5 minuta pokaže kako da postavljaju tekstove, ostalo je automatika.

Svako dobro
Trifun je offline   Odgovorite uz citat