Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 11. 2008.   #175
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Vrlo je loša ideja da na istom sajtu imaš materijale posvećene SPC i Druni.
"Don't mix grandmothers and frogs" - Vuk Drašković
Mislim da je vreme "Ponešto o ponečemu portala" prošlo sa velikim krahom prvobitnih dot com kompanija krajem devedesetih.

Ako nisi sposoban da u jednoj prostoproširenoj rečenici iskažeš kome se i sa čime tvoj sajt obraća u problemu si. Ako ta rečenica glasi "Moj sajte obraćaš svima koji znaju srpski i korist internet" - u teškom si problemu.

Što se tiče tvojih skills, ne sumljam da ih imaš ali uvek je lepo pročitati još po nešto, makar da čovek pogleda stvar iz drugog ugla. Pokojni Biznisblog -"Kralj niše"

Pošto sam veliki zagovornik "No Bull****" filozofije objasniću ti na primeru. Od sredine 2003. do februara 2007. uređivao sam e magazin koji je po istraživanjima Strategic marketinga u 2005. i 2006. bi najčitaniji poslovnim magazin u Srbiji. Ona rečenica koju sam ti pomenuo je glasila "Pravimo magazin namenjen preduzetnicima i onima koji bi to želeli da postanu čiji će glavni sadržaji biti iskustva ljudi koji su uspeli u poslu i koji stvari o kojima pišu svakodnevno rade". Kad se od toga odstupilo, godinu dana posle mog odlaska, magazin je propao i ugašen.

Respect za hrabrost i želju za ulazaku online biznis ali pamet u glavu!
Svaki Marko radi naopako. Salim se, vreme ce pokazati. Uzmimo npr Marka Bijelica, čovek sa tolikom energijom naposto mora da uspe.

Srbija nikad nije imala dot.com bum. (Lično smatram ponižavajućim što su prodali infostud za kikiriki, koliko god se nekome svidelo to što kažem).

Srbija nije Amerika, a pride tome ponešto o ponečemu portali nisu propali (www.aol.com je recimo odmahi iza wikipedie a pre Flickr-a ili Amazon-a po Alexi, but nobody cares, niša je glavna mantra (http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Nobody_cares). Naravno da ce neko reci iza njih stoji internet provajder ali možda stoji ce stati i iza mene, to za sada javnost ne zna.

www.netsrbija.net se kao i svaki biznis bavi ostvarivanjem interesa vlasnika (bolje stakeholdera, ne moraju biti vlasnici) (u ovom slučaju A B C i D imaju ciljne grupe, (na primer putovanja, nekretnine, kozmetiku ili bilo šta). Mnogo je jeftinije promovisati jednu web lokaciju nego 20. A onda još u pozadini dodamo 50, u suštini nebitnih tema, čisto da se ljudi zabave i dobijemo kredibilitet.

To je konkurentska prednost ovog sajta. Druga prednost je što ja ulažem hrpu para u uslovima kad drugi to ne čine. A ako neko i hoće da ulaže, bolje je za obojicu ili sve, da to radi zajedno sa mnom jer sam spreman da delim vlasništvo a para u investicije nikad nije dovoljno.

Moja struka je marketing, (između ostalog,završio sam studije marketinga na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, mada ne smatram to previše bitnim) i naslušao sam se priča o nišama i sve to stoji. Ipak, u moj prirodi je da radim kontra mase, da kupujem kad svi prodaju, da pravim svoj biznis (sa početnim kapitalom 500 DM u to vreme) kad drugi traže zaposlenje, i za sad mi dobro ide, išao sam dalje, video sam više, kupio bolje, ...

Tako i sad, idemo dalje, ja ulažem svojih 20 000 evra, apsololutno sve u content, mnogo mi fali, (kako kaže pomenuti Marko Bijelić sipati u marketing pa posle još sipati u marketing), ali pre sam uspeo pa ću i sad. Vreme je na mojoj strani.
Markok je offline   Odgovorite uz citat