Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 11. 2008.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default naterati browser da uradi image reload

problem je u sledecem, kad se edituje slika u profilu treba naterati browser da refreshuje cache, da se stara slika ne bi pojavljivala vise... naravno lako je dodati neki random GET parametar da bi se ucitala nova slika na toj strani, obicno sam to do sad tako radio, ali ovde je problem sto se slika koristi na celom sajtu, pa ce ostatak sajta i dalje prikazivati staru sliku...Palo mi je napamet da na edit strani saljem drugaciji header, ali to nece raditi jer browser nece ni ucitavati sliku na toj strani jer mu je vec u keshu...

Jel postoji neka strategija da se ovo resi, znaci da nateram browser da ubije cache ?

EDIT: Nixa mi je predlozio da menjam svaki put naziv (tj. putanju) slike kad se snima, sto ce mi resiti problem... Ali ajd da ostavim thread, mozda bude jos neka dobra ideja...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 19. 11. 2008. u 18:22.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat