Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2006.   #11
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default ..

pa imas dosta tih varijanti "distance learning"... najveci problem je diploma i to..
te "distance learning" diplome se veoma tesko priznaju u inostranstvu a i kod nas.. pogotovo u nekim velikim korporacijama, kompanijama...
ukoliko je tebi potrebna diploma za rad sa nekim inostranim klijentima kojima je vise bitno da imas diplomu onda ti je svejedno..
u principu da ne odem u off sa onom "diploma ili ne, 1000 zasto 1000 zato" najbitnije da se prvo raspitas na koji nacin se ta diploma priznaje-nostrifikuje (ovde i u inostranstvu) pa onda da odlucis..
Ja imam brata koji je s obzirom da je bio teniser dobio stipendiju na jednom od vecih americkih univerziteta i diplomirao je po 4 godisnjem programu cini mi se da
je smjer bio "Accounting and Business" ili nesto tako i imao je ovdje (Banja Luka) dosta problema oko tog prizavanja..ali ajde kao proslo je to u fazonu to je ekonomija, dok je jedan momak koji je dosao nakon rata sa diplomom "Network services" (nisam siguran..davno je bilo) jedva uspio da to nostrufikuje.. nakon nekih silnih molbi, stampanja nastavnih planova i programa..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat