Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2009.   #37
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Rila je vrlo popularna planinarska tura ovde, koliko znam sva planinarska drustva je penju bar jednom godisnje... verovatno je to i zbog para i viza, jer je Bugarska bila i ostala mnogo pristupacnija od zapadne evrope (a i koliko znam, mnogo je laksi uspon s obzirom na visinu, nego da se ode na alpe)

BTW, kad smo vec u opusteno modu, nisam nikad bio zimi preko 2000m, jel moze neko da napise neku preporuku oko opreme i sta poneti?
sto se rile tice, moje skromno iskustvo kaze da ako nisi na nekon grebenu ili vrhu, ukoliko ima sunca - neces se smrznuti


ovo je malo nize od onih fotki od malo pre (otprilike opet 2 000m), tu sam se setao u relativno tankoj bluzi

a evo me onde na onom lokalnom vrhu:

jedini problem je bio jaaaak vetar, a ne toliko temperatura

sve zavisi dal stojis ili se kreces

saveti za fotografe, posto znam da ih ima:
- znamo da se baterije vise trose na hladnoci, ali ovde nije pomoglo ni stavljane rezervne baterije u unutrasnji dzep
uspeo sam da malo zagrejem bateriju tako sto sam je stalno drzao u rukavici, stisnutu u saci
onda, malo kasnije, promena baterija i opet isto
- nosite UV filtre na skupljim objektivima jer se od ledenih pahuljica mogu desili neprijatne stvari
- moja sigma (18-125) je vrlo brzo pocela da skripuce od hladnoce pri fokusiranju, dok nisam imao problema sa kanonskim USM objektivima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat