Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 02. 2006.   #15
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam se za London School of Economics and Political Sciences interesovao 2002. Cena je ~ 2200 funti ako zavrsis u roku. Naravno, tu nisu ukljucene knjige za koje se sam snalazis posto tamo nije princip: "Imate ovu knjigu i iz nje ucite" nego kao i na svim uglednim svetskim univerzitetima imas vise ponudjenih izbora. Ispit se polaze pismeno u Britanskom savetu. Svrha nije uciti knjige od reci do reci kao sto je kod nekih ovde praksa nego da vide da imas svoje misljenje o datoj temi.

Diploma ovog programa je ista kao i da ste tamo studirali. Cena studija tamo je negde oko 16 puta veca.

I pored toga sto planiram da uskoro privedem studije na FON-u kraju i dalje bih voleo da upisem taj faks makar postdiplomske. O tom - potom.

Jedini problem ovog nacina studiranja je sto ti ne pridaju ti eminenti profesori iz Londona a niko ti ni ovde ne predaje (sto i nije problem). Nekad je bila organizovana nastava u BC ali vise ne. Cesto idem u British Council pa sam se interesovao za to. Takodje, postoji samo 1 (slovima: jedan) ispitni rok godisnje ali to je cesto i praksa na zapadnim fakultetima. Naravno, nije naodmet napomenuti i da ako 3 puta padnete isti ispit vise nemate pravo da studirate.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 07. 02. 2006. u 19:16.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat