Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 02. 2009.   #24
martovac
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 24.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
martovac is on a distinguished road
Default

@Istok, nisam siguran koliko si ti u pravu, odnosno koliko je moje pojimanje leskovackog brenda padeza, a vezano za naziv sajta. Meni se cini da su Leskovcani po tome poznati i da ih i to, pored rostilja, nekako "brendira" i nekako ne smatram da je ime neozbiljno.
U opsteno govoreci, malo offtopic, pravilo je da nema pravila. Jer veliki broj pravila i zakona koje donosi ljudska vrsta, svesno ili nesvesno, donose zlo coveku. A i pravila su da se krse, bar tako kazu (jos jedno medju pravilo), sto cesto produkuje nekim novcanim dobitkom . U ostalom ko moze da kaze da je neko pravilno pravilno! Ne moze neko pravilo da bude pravilo jer ljudi razlicito razmisljaju i sto je za nekog neko pravilo pravilno za drugog to isto pravilo nema smisla.
Eto malo filozofije, ako vam je nedostajala. Bice jos malo toga nanize!
I mislim da nije problem u imenu sajta ili izgledu sajta, nego u svesti ljudi kojima internet nista ne znaci u zivotu i mogu bez njega ziveti (ne donosi im nikakvu korist), kako su i do sada ziveli. Bilo bi to za njih bacanje para u bunar (sto je donekle i tacno, bar za nasu zemlju).
E sad, tu nastupa marketing i upumpavanje ideja i mogucnosti interneta u mozgove ljudi (poslovnim) koji su stariji od 40 i koji nikada nisu imali, do juce, kontakt s internetom i od koji se moze imati najvise koristi.
Pitanje je koliko bi Leskovcani zaista koristi od mog sajta kad se internet veoma malo koristi?
Nije resenje da ja njima prodajem uslugu, da im saljem lepe devojke u mini suknjama (zimi), a da oni nemaju pojma sta je internet i kako da otvore moju stranicu. Sve bi to bilo kratkog daha.
U svetu se je mnogo toga izokrenulo i vode se i poslovi i politika naopacke. Ako umem da s lazem, prevarim, ubijem i ako umem da ubedim ljude da nesto nije crno vec da je belo i ako je crno, mogu poslovati i baviti se politikom. Zato se i sva zla u svetu i kod nas desavaju u pogresnom shvatanju politike I poslovnih aktivnosti. I obicno ti ljudi koji su skloni da obavljaju takve aktivnosti dobijaju epitete kako sto su: sposoban covek, biznismen, uspesan covek. Dobijaju te epitete zato sto su ti ljudi sposobni da cine prevare i da lazu, da prodaju maglu na primer. Pa jel to normalno? Po meni nije!
Cast izuzecima, ali ti izuzeci, ne traju dugo jer I oni brzo shvate da nema leba bez prevare.
@Miloje Sekulic kaze: “Suština je prodaja. To je tako u svakom poslu.
Kako što naslov posta kaže "Ego je čudo".”
Koliko je cesto ljudska psihologija iskoriscjena da bi se ljudima manipulisalo? Mnogo puta. Svestan sam ja da je to jedan od nacina „uspesnog“ poslovanja, vodjena ratova, politike i svega ostalog sto je vezano za ljudsku masu, ali zar nije sve to kratkog daha i da nas veoma cesto dovodi u poziciju sta dalje, kuda ide ljudska vrsta?!
Izvinjavam se sto sam se udaljio od teme, al eto krenulo me nesto!!
martovac je offline   Odgovorite uz citat