Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2006.   #20
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Sto se radova tice...sturo..jako jako sturo, ali to su vec i ostali napomenuli. Ocekivala sam argumentaciju a ne prosto navodjenje. Ocekivala sam primere, razradu analize, if...then...else
Sto se duzine i strukture radova tice, primetila sam velike slicnosti, pa me to navodi na zakljucak da je zahtev bio jako lose zadat i prenesen studentima. Mislim rad od 5-6 strana gde su prva i druga gotovo blanko strane je za ikakvu analizu apsolutno smesno. Moja prva analiza doduse kategorija sajtova imala je oko 35 strana sitno kucanog teksta (font 10) i sa suzenim marginama, dok su detalji na slikama koje treba da istaknem bili wrap-ovani tekstom i iseceni sa ekrana.

Sa druge strane, ja smatram da se dva foruma mogu uporedjivati, ali samo ako se u pojedinim segmentima analize uzmu u obzir i neke cinjenice i njihov uticaj.
Dovoljno je zapoceti sa sledecom pretpostavkom
  • posetilac foruma trazi odgovor na svoje pitanje (ne ulazim da li ga nalazi ili ne, samo ga trazi - inace bi tu relevantni uticaj bio vreme postojanja, kategorije foruma itd.)
Po meni je ta pretpostavka dovoljna iz razloga sto u sebi sadrzi smisao postojanja jednog foruma, i sa stanovista posetioca moze da se uradi jedna sasvim lepa analiza.

Konkretno mogu se uporedjivati:
1. boje (uz obrazlozenje zasto je dobro koristiti neke boje a zasto ne)
2. funkcionalnosti (ogradjivanje - tu vec utice koliko dugo neki forum postoji i sta se stiglo razviti, cak za kojom funkcionalnoscu postoji potreba, a za kojom ne. Potrebno je detaljno sagledati sa ugla korisnika koje su mu funkcionalnosti neophodne i analizirati njihovu postavku)
3. struktura stranice (konkretno bih tu navela zamerku da elite ima OGROMAN header, ali...tu je potrebno sagledati koliko su jasno istaknuti elementi i gde se na strani nalaze)
4. struktura foruma (opet ne mislim na sadrzajnu strukturu, vec na navigacionu)
5. naravno nezaobilazni elemenat po meni - dizajn informacija ili ti kako je neki element-informacija-funkcionalnost prikazan (boja, da li se istice, zasto je to dobro a zasto ne, sta se ocekivalo, sta se tesko uocava, predlog kako bi se moglo poboljsati itd)

Ne mogu se uporedjivati:
1. da li je pronadjen odgovor na temu
2. opseg sadrzaja
3. broj korisnika
4. upotrebna vrednost sadrzaja (mada to cini veliku razliku izmedju bilo koja dva foruma i iz toga moze puno da se zakljuci, ali je to mac sa dve ostrice. treba biti jako jako oprezan kod ove tacke, posto analiticar bez greske treba da se postavi u ulogu posetioca kojeg zanima konkretan forum)
...i jos mnoge tacke da ne navodim sve...

eto...ukratko...

Poslednja izmena od conica : 08. 02. 2006. u 16:50.
conica je offline   Odgovorite uz citat