Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2006.   #69
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
Ali zivo me zanima da li bi tako bilo da sad DPT ima 30.000 clanova i bar 30% od toga da su bolidi koji postavljaju teme "POMOOOOOOOOOC!!!!! KAKO DA <upisati_po_zelji>"...
Vidi Boccio, licno sam bio mod advocacy foruma na es-u, pravila su bila striktna (mislim da su tamo i dan danas). Dok sam mogao da aktivno moderisem, svaki post suprotno pravilniku je jednostavno bio brisan. Kada mi se smucilo (sundance vs. axez anyone), dao sam otkaz na moderaciju.

NA ES::PHP forumu, postoje takodje pravila, FAQ (koji je uzgred moja malenkost postavila) gde se mogu naci odgovori na 90% pocetnickih pitanja. Dok sam bio mod tamo, trudio sam se da pitanja koja nisu u skladu sa pravilnikom cistim. Vrlo brzo sam izgubio entuzijazam, jer sam tamo bio mod sa jos 5 moderatora od kojih veci deo nije radio nista, tj. jedina aktivnost se svodila na prosera*nje po esmods forumu. Neki od tih modova nisu ucitali ES u browser 2 godine. Secas se i sam, zajedno smo raspravljali na ICQ-u sta da radimo sa porukama i sl. kada si i ti postao mod. Da li i dan danas moderises php forum sa istim entuzijazmom kao i onda kada si poceo ? Ne verujem.

To je jedan od velikih problema ES-a, jednostavno mali broj modova radi svoj posao, a niko ih ne postavlja po zaslugama.

Uzgred, neko je primetio SitePoint-ov PHP forum, mislim da je on odlican primer kako se pocetnici usmere na jedan deo foruma, a napredniji korisnici na drugi. Nesto slicno smo pokusali (ideja je bila moja) da napravimo na ES-u sa "Advanced PHP" forumom, ali izgleda da ipak nismo uspeli.

Inace, jos jednom, ja sam aktivni clan ES-a (ne preterano doduse), nemam nista protiv ES-a, naprotiv.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat