Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 04. 2009.   #7
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Izgleda da se nismo razumeli. Ti uzimas merchant account preko nekog posrednika, dal' banke ili neke druge vrste procesora (nisu to iskljucivo banke), svejedno, ali da bi kao merchant primao kartice potpisujes poseban ugovor sa Visom/amex/disovery i oni ti izdaju tvoj merchant ID. Jednom kad si to obavio, sva komunikacija u vezi chargebacks dolazi direktno od visa/amex. Kupci naravno i dalje diluju sa svojim bankama koje su im izdale kartice. Zamisli kad bih ja kao merchant trebala da jurim svaku Country Bank from Iowa ili ne znam koju banku u Kanadi, Nemackoj, whatever, sa pet razlicitih vremenskih zona i da dokazujem sta se desilo. Mene ne interesuje ko je izdao karticu, jedino koje je vrste.
E, sad, zavisi sa kim si i kakav si ugovor potpisao u vezi procesiranja/merchant account. Sto ima vise posrednika, to ti je veci transaction fee i imas manje prostora za manevrisanje. Neki ti uzmu initial fee za merchant account set up pa te puste da dalje radis sam, kao sto je nas slucaj, neki ti posreduju za sve i svasta pa te deru kako hoce. U tom slucaju, naravno da neces doci direktno u dodir sa Visom. Tu je razlika.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat