Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2009.   #42
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Problem je u tome što se na iskazni profit kod preduzetnika (bio on knjigaš, ili paušalac) pored obaveznih 10%, plaća još nekih 24% (mislim), a ako je iznos profita preko 1.2 mil din, onda se dodatno plaća i porez na kapitalnu dobit pojedinca.
Kakav sad profit kad dignes pare (do 100k dnevno) kad god pozelis bez pardona. Prvi put cujem da preduzetnik pausalac ima bilo kakvo iskazivanje profita na kraju godine. A cak i da ima obavezu (a koju ja iskreno ne znam), back to square one (podignes svakoga dana po 100k na kontu "sitnih racuna" i nema vise profita)

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Zato, oni koji imaju veće prilive (godišnje više od 2 mil. din) jedino je isplativo imati d.o.o., jer se na kraju godine plaća samo 10% na iskazani profit.
0% je jos uvek znacanjo manje od 10%. Zato su gore opisani servisi bolja opcija za one koji nemaju klijente odavde a mogu da posluju sa klijentima koji mogu da im novac uplacuju na gore ponute servise. Sem toga nisam bas siguran da se radi o 10%, vec je koliko ja znam u pitanju dvostruko oporezovana dobit koja na kraju izadje ~19%.

Dalje, DOO iako ima i svojih prednosti, ima i svojih mana, pogotovo kada se dodje do iznosa za kazne za ucinjene prekrsaje koji ispadnu visestruko puta veci nego za preduzetnike. A neki propust ce se vec naci, nepostojeci pp aparat, necitko napisano radno vreme firme ... whatever.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat