Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2009.   #44
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Sem toga nisam bas siguran da se radi o 10%, vec je koliko ja znam u pitanju dvostruko oporezovana dobit koja na kraju izadje ~19%.
Mislim da je Dinke ovde u pravu, 10% je porez na dobit i to je to ako pare ostaju na računu preduzeća. Na iznose koji se podižu kasnije plaća se još 10% na podignuti iznos što u zbiru iznosi 19%.

Ali i Dragan je u pravu, kada dođete to toga da ne možete više da budete paušalac sa agencijom, isplatiljivije je odmah preći na DOO ukoliko se bavite IT uslužnim delatnostima gde imate relativno niske troškove u odnosu na promet (promet preko tri miliona, a troškovi za Internet, office i to je to, znači imaćete i visoku dobit, recimo oko 2.5 miliona).

Problem sa preduzetnicima "knjigašima" je u tome što preduzetnik nema platu već samo dobit na osnovu koje mu uprava prihoda određuje doprinose za narednu godinu. Ukoliko ste preduzetnik "knjigaš" i ostvarite recimo dobit od 2.5 miliona, cele sledeće godine plaćaćete samo na doprinose iznos reda veličine nrp. 40.000/mesečno što je OK ako želite da uživate u velikoj penziji u protivnom je bacanje para. To je i glavni razlog zašto treba razmišljati odmah o prelasku na DOO kada se približite limitu od 3 miliona jer u DOO ste direktor koji prima platu i plaća doprinose samo na iznos plate koji sami odredite.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mileusna za poruku: