Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 04. 2009.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default najsajt u Regionu

Pratim sve teme na DPT

kad vidim rec 'region' obicno krenem da pisem odgovor jer je cesto recenica u kojoj se nalazi ova rec netacna
(ne stignem do odgovora jer nekako ne osecam da je pravo mesto za taj odgovor u temi gde su ljudi stavili URL i cekaju neke /kvalitetnije/ kritike)

dakle:
"prvi sajt u regionu"
"najveci sajt u regionu"
"ovo ono u regionu"

region je geografski pojam
susedna zemlja drzave Srbije je Bugarska, koja sticajem nekih okolnosti ima tu i tamo poneki sajt, koji je "prviji" od nekog gorenavedenog

ovo se isto odnosi i za 'na Balkanu' - takodje cesto korisveno kao sinonim 'regiona'

da pojasnim: meni niti iz dzepa niti u dzep, t.j. ne smeta meni
nego vi ne pisete tacno
znam da je ovo korektno donekle, ali ustvari ono sto ljudi uglavnom misle kad kazu region jeste ex-yu ili prostor dokle se prostire srpsko(-hrvatski) jezik. ali bi bilo pravilnije i da tako kazu

toliko od mene

P.S. tema je namerno postavljena u Caskanje, mali i (nadam se) interesantan chit-chat

Poslednja izmena od robi-bobi : 28. 04. 2009. u 18:05.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat