Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 05. 2009.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Licitacije, jedinstvena ponuda itd.

Interesuje me da li neko moze da da savet kako na najbolji nacin da se izvede licitacija sa jedinstvenom ponudom a da bude sve u skladu sa zakonom. Ja sam pricao sa mojim knjigovodjama, advokatom i nekim osobama ali je problem sto niko ne zna da mi da konacni savet jer to kako kazu jos nije potpuno regulisano zakonom.

Da li neko ima iskustva sa tim ili zna nekog kako to izvodi? Vrlo bih cenio taj savet.

Konkretno:

1. Kako se to pravda u knjigovodstvenom smislu - firma kupi proizvod za npr. 500 evra i proda ga za npr. 500 dinara.

2. Kada se roba proda, posto se proda fizickom licu, da li je uvek neophodna fiskalna kasa, jer sam od pojedinaca cuo da neki ne rade sa fiskalnom kasom nego se potpise neki ugovor izmedju prodavca i kupca.

3. Ukoliko je obavezna fiskalna kasa, interesuje me koliko je komplikovano imati fiskalnu kasu?

4. Vidim da se ovakve licitacije promovisu od strane velikih medijskih kuca u Srbiji pa pretpostavljam da firma ne mora da bude registrovana za delatnost prodaje proizvoda.

5. Da li je dovoljno ne odbiti PDV od proizvoda (za firme koje su u PDV-u) i dodatno platiti porez od 20% kako bi bilo sve u skladu sa zakonom?

Molim vas da kada odgovarate da navedete da li je vasa poruka zasnovana na vasem misljenju ili ste zbog razlicitih razloga sigurni u to (pitali ste svog knjigovodju, advokata, radite vec to ili znate firmu koja se time bavi). Ukoliko imate preporuku dobrog knjigovodje koji poznaje dobro tematiku u vezi ovakvih i slicnih servisa u vezi sa novim tehnologijama slobodno mi posaljite kontakt na PP.

Hvala.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 22. 05. 2009. u 16:13.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat