Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 05. 2009.   #8
milan.scepa
net&coffee
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.05.2009
Poruke: 19
Hvala: 13
6 "Hvala" u 3 poruka
milan.scepa is on a distinguished road
Default

Mislim da su ovo odgovori jer sam istraživao malo a i ima i novih momenata jer je promenjena uredba iz 2004. godine.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
1. Kako se to pravda u knjigovodstvenom smislu - firma kupi proizvod za npr. 500 evra i proda ga za npr. 500 dinara.
Vodi se da je prodata za 500 dinara ali PDV se mora platiti na na nabavnu cenu

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
2. Kada se roba proda, posto se proda fizickom licu, da li je uvek neophodna fiskalna kasa, jer sam od pojedinaca cuo da neki ne rade sa fiskalnom kasom nego se potpise neki ugovor izmedju prodavca i kupca.
Nije potrebna fiskalna kasa ako se prodaje preko pošte. Vidi http://www.mfin.sr.gov.yu/src/3098/ i obrati pažnju na "52610 Трговина на мало у продавницама које поштом достављају наручену робу, за робу испоручену поштом"

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
3. Ukoliko je obavezna fiskalna kasa, interesuje me koliko je komplikovano imati fiskalnu kasu?
Nije komplikovano ali može da potraje. Najefikacniji su fiskalni štampači jer mogu da se uklope u "informacioni sistem" tako da nema prepisivanja.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
4. Vidim da se ovakve licitacije promovisu od strane velikih medijskih kuca u Srbiji pa pretpostavljam da firma ne mora da bude registrovana za delatnost prodaje proizvoda.
Vidi odgovor pod 1.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
5. Da li je dovoljno ne odbiti PDV od proizvoda (za firme koje su u PDV-u) i dodatno platiti porez od 20% kako bi bilo sve u skladu sa zakonom?
Vidi odgovor pod 1.

Gde nadje da postaviš pitanje u petak popodne, ali videću se sa knjigovodjom u ponedeljak.
milan.scepa je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje milan.scepa za poruku: