Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 02. 2006.   #26
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Off Topic:
pazi, stvarno nemam nista protiv visih skola ili ljudi na njima, ali ne mozes da poredis program vise skole sa programom fakulteta ni po broju ispita, ni po obimu gradiva, a posebno ne po kriterijumima za polaganje ispita (u stvari verovatno zavisi i kog fakulteta posto su i tu ogromne razlike u obimu i tezini ispita, i znanju studenata)

Ljudi koji imaju prvi stepen mozda nisu dali sve ispite na faxu, ali one koje su dali, dali su po kriterijumima tog fakulteta i ti su im ispiti bili jednako teski kao i svim ostalim studentima tog fakulteta, odnosno sto se tog gradiva tice oni znaju isto koliko i njihove kolege koje su dale i ostale ispite i zavrsile fakultet...

to sto su nam zvanja ista kao sa visim je cisti birokratski propust, jer je cela ta stvar sa novim i starim programima i zakonima izvedena prilicno traljavo (recimo ja sam diplomu I stepena morao dvaput da uzimam sa fakulteta jer prvi put nje bio pravilno popunjen datum, zbog nejasnoca u zakonu.. cisto kao ilustracija koliki je tu bio haos..)
Off Topic: Sto ljudi - sto cudi, sto zena - sto..
Definitivno ima svakakvih ljudi , evo meni su ostala jos dva ispita da diplomiram na VETS-u smjer NRT.. i realno, ispiti koje sam ja polozio i koje je ivanhoe polozio se ne mogu porediti jer su njegovi ispiti na ETF-u bili mnogo tezi i mislim da je realno da se dozvoli da neko sa polozenih xx ispita(odnosno nakon zavrsene 2.5-3 godine) na etf-u dobije isto zvanje kao neko ko je zavrsio visu trogodisnju..Ono sto meni u svojoj ovoj prici smeta jeste taj jaz izmedju fakulteta i visih skola koji ce se nadam se prevazici novim zakonon.. a to su veoma ogranicene mogucnosti nastavka skolovanja za diplomce sa Visih skola. tj. postojanje onog evropskog 3+2.. ali nadati se da ce biti bolje
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat