Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 07. 2009.   #233
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Ja mislim da iz dalje priče treba izbaciti Infostud, B92, Blic.rs, Putovanja.info, Mobilnisvet.com i ostale reprezentativne sajtove. Toliko spominjani Infostud je "mašina" koja savršeno radi, sa preko 30 zaposlenih. Brate, trebalo je dotle doći, sada je lako.

Tvoj prijatelj koji je živeo od CJ.com u americi je dobio povećanje u zaradi / konverziji pravljenjem web sajta dobio je smanjenjem cene oglašavanja na Adwords pravljenjem landing page za date proizvode umesto direktnog linkovanja affiliate linkom na sajt prodavca (povećan Quality Score, smanjen budžet za oglašavanje). Ako je pravljenjem tih landing page još dobio na poseti sa pretraživača, tim bolje.

Dok ne krene online prodaja, da neko može da se "ugradi" u cenu nečega, neće biti leba od affiliate programa kod nas.

Što se tiče kreiranja sadržaja, i dalje ostajem na prošlogodišnjem stavu sa bizbuzz-a u Niškoj banji da kod nas otprilike može da se dnevno zaradi za čokoladu od pisanja sadržaja. Karika koja nedostaje je edukacija firmi da se oglašavaju putem Interneta i drugi vid edukacije je da kad odaberu da se oglašavaju preko Interneta to ne bude ono "ima da stavim baner na b92". Taj slučaj sam imao prilikom posete fabrici plastificiranih limova Lemind u Leskovcu. Ljudi naštancovali zalihe limova koje ne mogu da prodaju za godinu dana, marketing menadžer iz Bugarske (neki *.ov) mi kaže "radimo sajt, al' ovih 320 evra koje nam je agencija iz Leskovca dala kao predračun su mi mnogo. I ovaj hosting koji mi nude od 150 evra godišnje (sa održavanjem) mi je skup. Moramo da smanjimo troškove (?!), ali krenućemo sa oglašavanjem, stavićemo baner na B92 i tako! Možeš li ti da nam daš neku pristupačniju cenu za hosting i izradu sajta?".

Tragično je to što su oni pre dve godine uložili desetine miliona evra na izgradnju hala i postrojenja za proizvodnju plastificiranih limova

Posle toga sam jednostavno napisao ljudima mejl "Žao mi je, nemam vremena da radim na Vašem projektu". A mogao sam čoveku dosta toga da ispričam. Ali, briga me kad je kreten.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat