Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 07. 2009.   #234
gaganed
web dizajner u najavi
Certified
 
Avatar gaganed
 
Datum učlanjenja: 07.05.2009
Lokacija: Smederevo
Poruke: 88
Hvala: 53
5 "Hvala" u 5 poruka
gaganed is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
Ljudi naštancovali zalihe limova koje ne mogu da prodaju za godinu dana, marketing menadžer iz Bugarske (neki *.ov) mi kaže "radimo sajt, al' ovih 320 evra koje nam je agencija iz Leskovca dala kao predračun su mi mnogo. I ovaj hosting koji mi nude od 150 evra godišnje (sa održavanjem) mi je skup. Moramo da smanjimo troškove (?!), ali krenućemo sa oglašavanjem, stavićemo baner na B92 i tako! Možeš li ti da nam daš neku pristupačniju cenu za hosting i izradu sajta?".
Ovakvih primera i marketing menadzera ima koliko hoces.
A glavni problem, iz mog iskustva, je to da ljudi kod nas (razne "gazde" i "menadzeri") web prezentacije smatraju luksuzom i prestizom a ne sredstvom za pobosljavanje njihovog poslovanja, ako je resio da ga napravi njima je najbitnije da im ti odradis sajt lepsi nego sto ima komsija a da li on ima smisla to nije vazno(neka komsiji crkne krava).
A i koji "gazda" u Srbiji smatra informaticara za radnika "ovaj tu sedi nesto kuca i jos mi trazi pare, da je barem nesto konkretno(citaj fizicki) radio pa da znam zasto mu placam".
A oglasavanje to je drugo "ej znas li ti koliko ce ljudi da vidi ime moje firme na tom sajtu, jos ako se oglasim u njihovim novinama"... da ne sirim dalje.
__________________
ScalaTeam.com
gaganed je offline   Odgovorite uz citat