Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 09. 2009.   #1
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default Bolji smo sportisti ali ste vi bolji ljudi

S obzirom da DPT skuplja feedove blogova svih developera osim Bluesovog, a on je objavio tekst koji može da bude interesantan i za ovu zajednicu, reko` da pokrenem ja temu.
Povod su maliciozne vesti o košarkaškoj reprezentaciji Srbije i komentari koji se objavljuju na index.hr.
Pitanje koje se postavlja je po meni najbolje formulisano u ovom pasosu:

Odavno sam govorio da se na sajtu dešava isključivo ono što dozvole urednici, vlasnici, moderatori… Oni već jako dugo dozvoljavaju sve najgore uvrede i ne postoji nikakva naznaka da će se stanje promeniti, naročito sa ovakvim naslovima. Ako se pojave kreteni na sajtu i prave haos, ne možeš da optužiš te likove, krivi su urednici (moderatori) koji dozvoljavaju te stvari. Ali problem je alavost i vlasnici sajtova su spremni da zarad nekoliko dodatnih page views dozvole svašta na sajtu. Bitnije je im je da imaju 156 strana postova na forumu nego da spreče stravične uvrede i prozivke.

Ali vidim da postoje i drugačija mišljenja, odnosno, da to nije politika uredništva, već slika Hrvatske i generalno stav koji tamo preovlađuje kad je Srbija u pitanju.
Znam da mnogi dptovci ne lunjaju po blogovima, a baš bih voleo da čujem stavove članova ovog foruma.
Dodatni motiv je to što na DPT ima i dosta Hrvata.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat