Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #1
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default Prvi TwittupBG - followup

Elem, nakon današnjeg twittupa u Beogradu, koji je rezultat Pedyinog inspirativnog pisanja i pisanja na još nekim mestima neki cool svet je dao konkretne smernice na temu: PRojekat "Srbija".

Evo o čemu se radi:

Mi o svojoj zemlji imamo da kažemo dosta toga... dosta ok stvari, dosta važnih pozitivnih informacija... o našoj zemlji i mnogi koji su je posetili neretko govore pozitivno. Verujemo da su neke stvari vredne pažnje. Naše, a i naših prijatelja, komšija... S toga smo namerili da postavimo osmislimo i uredimo određenu web lokaciju i da je u kontinuitetu bogatimo sadržajima (foto/video/textualni) o Srbiji.
Šta, kad, kako, ko bile su teme večerašnje neformalnog okupljanja.

Zaključci #twittupbg:

* Tehnički detalji:
  1. Sve ideje i aktivnosti realizovaćemo na ovom Forumu (poželjno je širiti van foruma, ali poentirati i rezimirati ovde; čisto zbog praktičnosti i preglednosti)
  2. Neki dobar svet (ima par ponuda tako da nije problem) ponudio je domen
  3. Domen bi bio com (inicijalnji, tj. primarni)
  4. Isto neki fin svet (isto ima par ponuda) ponudio je CMS
  5. Takođe na raspolaganju su nam developeri, dizajneri... ko se nije (pri)javio kod Pedye mi ćemo ga javno pozvati
  6. Blog/sajt (ili oba? hm, to, vidiš nismo precizirali) će biti na srpskom, a sadržaji će biti rejtingovani i oni koji se izdvoje po kvalitetu biće prevođeni i publikovani na eng stranama
  7. Sadržaje mogu prikupljati i administraciji slati SVI, a na osnovu preporuka koje ćem
o definisati kao neki zvanični dokument, sadržaji e biti i publiokvani

PRojekat:
[list=1][*]Vrsta projekta - volonterski; [*]Ključne reči - entuzijazam i akcija[*]Ciljna grupa - (za sada ugrubo) 20-35 godina, region i šire, ali svakako i naš svet (jer i mnogi od nas o svojoj zemlji ne znaju mnoge fine stvari)

Bilo je i konkretnih ideja koje su brain stormane, tipa:

Staviti akcenat na podršku blogera koji pišu van SRB; uključiti online zajednicu u izbor domena (a onda se opredeliti za jedan, a kao nagradu organizovati posetu Srbiji od nekoliko dana u našoj režiji); prikupiti/prikupljati impresije o našoj zemlji od posetilaca i publiokvati; pa tu je i neki poznati svet koji je rečima i delom pokazao naklonost ka našoj coolturi i mentalitetu;

Međutim, početni korak bi bila izrada plana (da ne kažem strategije) čitave ove priče: jasno targetiranje, pregled (analiza) sličnih aktivnosti, opis ključnih aktivnosti i poruka, implementacija (uz delegiranje konkretnih aktivnosti), praćenje i razvijanje/unapređenje projekta... Ovaj projekat ima najmanje tehnički, sadržajni (kontekstualni) i komunikacijski aspek. Svaki je vrlo značajan i nismo svi za sve, ali kada definišemo target grupu, pa pregledamo urađeno (dobre primere), pa definišemo osnovne poruke možemo da pričamo o svakom pojedinačnom aspektu.

Tako da skroz je cool da sada svi brain stormamo šta nam padne na pamet na ovu temu, ali kako bismo krenuli ne bi bilo loše da se držimo nekog reda... pa da se temama, sadržajima i konkretnim akcijama (poza)bavimo kada osmislimo pod kojim domenom se (tačno) kome obraćamo i zašto (šta hoćemo da im kažemo). Onda da pucamo kako (sadržaj) to da im kažemo (govorimo), ko, kad i po kom redu (pravilima) na tom domenu govori faktički u ime naše zemlje koja za sada ima ušljivi web visibility

Evo nekih linkova koji nisu loš početak (za deo "analiza"):


"Da li Srbija ima klempave uši?" by Peđa Milićević
"Zemlja kao brend - Srbija kao brend" - moji neki postovi
Belgraded
Jelena Jovanović sublimirala neka fina pisanija

Future Brand - Country Brand Index 2009 - indikativno, sveže & zanimljivo

Ne znam sad šta sve još, ima toga... pa ću dodavati i domaće i strane interesantne izvore i dobre primere (umor stigao Gagu )
Pucajte vi sa linkovima.

Sve što smo pričali je i usnimljeno (opalac), tako da se ne vatamo za reč nego za dela. Svako koliko može, ali sa srcem i ne može da bude slabo!
Divota
p.s. moje PRvo forum iskustvo(uvek mi bili cool ovi smajlići po forumima, sad ću da preteram vidim )
p.p.s ovo pod p.s. je off topic a to nije fer, izvinte me
p.p.p.s hash na Twitteru?
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat