Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 11. 2009.   #46
jovica
član
Na probnom radu
 
Avatar jovica
 
Datum učlanjenja: 28.11.2009
Lokacija: Nis
Poruke: 32
Hvala: 15
4 "Hvala" u 3 poruka
jovica is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za jovica Pošaljite poruku preko Skype™ za jovica
Default

Zdravo svima! Evo i mog prvog posta ovde, registrovao sam se pre svega zbog ove inicijative.

Cesto stupam u kontakt sa ljudima iz celog sveta, pre svega studentima, preko organizacije za razmenu studenata. I mogu vam reci da velika vecina tih mladih ljudi ima pogresnu sliku o Srbiji. Recimo da polovina njih nema stav i ne zna skoro nista o Srbiji i srpskom narodu, jer ih to ne zanima.
Ljudi putuju, uzivaju u zivotu. Ali, kad treba da dodju u Srbiju onda nailaze na silna negodovanja roditelja, familije, zbog toga sto je kod nas rat, zbog toga sto smo mi netrepeljivi prema strancima itd.
Pa sta da kazem kad je prosle godine dosla devojka iz Brazila u Srbiju na strucnu praksu, misleci da je u Srbiji rat?! Kad je saznala da rata nema, e to je bilo odusevljenje.
Ima jos milion slicnih primera iz licnog iskustva, i to nije previse bitno.
Bitno je da vecina ima iskrivljenu sliku o Srbiji. A cak i posle samo mesec dana provedenih u Srbiji, skoro svaki stranac je bio prezadovoljan i nama kao narodom, i Srbijom kao zemljom.
S toga smatram da je ovaj projekat zaista na mestu, i ima moju punu podrsku.

E, sto se tice imena, meni najbolje deluju trueserbia, realserbia, enterserbia i enjoyserbia. Mislim da bi bilo bolje da ide sa .com domenom, ali ako je vec predlog koji usvojimo zauzet sa .com, smatram da nije lose i da ide sa .rs.
Smatram da definitivno mora da postoji verzija sajta sa engleskim, srpskim, a po mogucstvu i portugalskim i nemackim jezikom.

Za sada od mene toliko.
Pozdrav svima!
jovica je offline   Odgovorite uz citat