Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2009.   #27
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Našao sam i neki post od 20. septembra 2009 (pre malo više od 2 meseca) gde čovek kaže
Citat:
PRIHOD:
Firma posluje u gubitku pošto smo još uvek u razvoju.
Ako je neko pokrenuo firmu zna da je prosek 36 meseci dok se dođe na nulu.
Baš mi je čudno da neko uloži toliko novca u firmu koja posluje sa gubitkom.

Ok mogu da kažem da ja nisam merilo, ali kada sam ja pokušavao da prodam sajt (za mnogo manju sumu) ja nisam poslovao sa gubitkom i istresli su mi iz gaća sve prihode i rashode i na kraju su odustali jer nije zarađivao dovoljno. Pa su mi onda nudli neke procente, ja to nisam hteo - hteo sam samo da se rešim sajta. Jednostavno se pare ne ulažu u nešto što "možda počne da zarađuje", tako se radilo u doba "dot com boom", zato je i prslo. Danas se to više ne radi tako.

Postoje ljudi kojima je 10.000 eur sitna lova i to mogu da ulože pa i ako pukne - nema veze, ali ovde je reč o sumi koju mora da oseti svako, to je preko 750.000 dolara, a znam recimo da je soaps.com prodat za malo više od toga, a sajt je pravio po oko 1500 USD čistog profita dnevno.

Ne znam, dakle, ne mogu da tvrdim ništa konkretno, moram priznati da ako je ovo sve tačno onda je vest šokantna i moram da pohvalim prodavca što je tako skupo prodao svoj proizvod.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 04. 12. 2009. u 00:47. Razlog: Samo da napomenem da smo nas četvorica pisali poruku istovremeno :)
bluesman je offline