Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2009.   #62
Nenardo
novi član
 
Datum učlanjenja: 04.12.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Nenardo is on a distinguished road
Default

Ako Vlada nema vremena, moracu ja. U principu ne pisem mnogo po forumima ali vidim da su se svi malo zbunili posle ove vesti pa sam pomislio malo da vam objasnim situaciju.
Kao prvo ja sam Nenad (Vladin brat) , i jedan od osnivaca od Limunda. Tako da su ove informacije sa sigurnog izvora.
Tacno je dobili smo investiciju od 500k, i ne nismo prodati. Vlada i Ja smo dalje vecinski vlasnici Limunda. To nije prikazano u APR-u jer kod nas malo bezveze regulisano. Procenti iz APR-a se odnose na cist kapital, i zato Vlada i Ja imamo tako nizak udeo jer smo pri osnivanju samo ulozili relativno mali kapital (osnivacki kapital je bio oko 2000 evra ako se nevaram). Znaci racuna se odnos od 500k prema 2k. ALI pored toga se napravi ugovor gde se detaljno napravi raspodela udela u preduzecu. Taj procenat nema veze sa finansijkim udeom. To vam je od prilike nas zakon.
Investitori su vecinom bivsi vodeci tim ricardo i qxl grupacije. Tako da su pored novca i prineli veliko znanje i iskustvo.
I naravno ova cela prica nije neka fora ili pranje novca. Neki od vas mozda i znaju koliko je Vladi i meni bitno da bude sve bude pod konac i totalno legalno. Nismo bezveze od pocetka osnovali d.o.o. .
AKo imate jos neka pitanja, odgovoricu vam koliko mogu. Imam sad neke obaveze pa cu svratiti veceras ili sutra na forum.
poz
Nenardo je offline  
"Hvala" Nenardo za poruku: