Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2009.   #88
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Definitivna zabuna je podatak o prodaji, jer se radi o investiciji. Pricao sam sa Nenadom prije 10-tak dana na Wfestu i govorio je o investiciji, a ne prodaji. To sto pise u APR-u... kako god, znam jednu domacu firmu koju su stranci kupili i to je regulisano onako kako Nenad rece, posebnim ugovorom, jer je kupcima koliko sam shvatio vise odgovaralo tako. Ne znam sta je tacno problem sa nasim zakonom, ali pretpostavljam da neki problem postoji.

Sto se tice novca, ne vjerujem da je u pitanju neka mucka. Limundo je sasvim ozbiljan projekat. Posto ne govorimo o prodaji, vec o investiciji, nije bitno koliko novca oni prave sada, vec koliko novca mogu da naprave. A ljudi koji su u tom biznisu su procijenili da moze mnogo i ja vjerujem da je to tako.

Nije poenta koliko kosta da se napravi aukcioni skript i pusti agresivna kampanja. To moze uspjeti ili ne, ali na ovome trzistu takav projekat bi na ledjima svakako imao Limundo i jos par konkurenata. A Limundo je uspio cim je prezivio 3-4 godine koliko vec rade i postavio sebe kao lidera.

Sustina je da posao investitora nije da ovdje pravi devel+sales+marketing+management tim i da proba da napravi nesto, vec da ulozi pare u takav postojeci tim i projekat za koji procjene da im moze umnoziti investiciju. Ocigledno, procijenili su da Limundo to moze, cime je znacajno podignut ulazni stepenik za nove igrace na trzistu. Kakvi su planovi investitora i vlasnika, dalja prodaja biznisa ili sirenje, to mi ne znamo...
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline  
"Hvala" zira za poruku: