Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2009.   #106
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Procitao sam celu diskusiju pa da napisem i ja nesto.

Ovo u vezi Limunda sam znao pre nekoliko meseci, zapravo onda kada se to i realizovao, to znaju i Vlada i Nenad, jer sam se cuo sa Vladom i cestitao mu na tome a sada im i javno cestitam. Rekao sam im da to sto se mene tice nece niko znati dok oni to ne objave sami, ne zato sto je to tajna jer su APR podaci javno dostupni, vec zato sto svaka firma donosi svoju odluku kada vest zvanicno objavljuje. Ovo mi je drugi takav slucaj, a prvi je bio kada sam prodaju jednog domaceg social net sajta video na isti nacin i posto smo isto dobre kolege to nigde nije objavljeno dok oni sami nisu objavili vest.

U ovoj diskusiji, mislim da pored Nenada su najprimerenije postove imali Zira, Mileusna, Torbica i Markok (ne znam da li sam nekog izostavio).

Kao sto je Nenad rekao, Limundo je od starta njihove price pokrenuo d.o.o. firmu, kada je svega nekoliko sajtova kod nas imalo iza sebe firmu. Sticajem okolnosti sam se sa njima upoznao pre par godina dok sam bio na B92 i kada smo dogovarali nesto novo na ovim prostorima a to je bila aukcija prodaje bagera iz 5. oktobra. Ta njihova promocija jeste njih kostala i to su oni sami platili kao i sve do ove transakcije ali su dobili jako dobru reklamu i PR. Pored B92, objavilo je info o tome i IHT, Slobodna Evropa i mnogi drugi (guglujte Limundo+bager). Kasnije su imali saradnju sa Bancom Intesom za humanitarnu aukciju za dresove Milana sto je isto imalo dobar PR. Oni su svih ovih godina gradili svoje ime.

Ocito da mnogi od nisu navikli ili barem nisu radosni na neciji uspeh pa se projekat omalovaza da je u pitanju "obicna skripta koju svako moze napraviti za par dana", "kako nema aukcija", "da je to pranje novca", "kako je firma za stecaj" i "godinama posluje sa gubicima"...Cinjenica je da je Limundo sa posetom koju danas imaju lider na ex-yu Internetu kada je rec o aukcijama a odredjene firme iz te branse i pojedinci znaju to dobro da procene, tako da pomenuti iznos uopste nije toliko nerealan kao sto neki to misle. Oni do sada pare nisu zaradjivali ne zato sto su oni bili losi vec zato sto trziste nije bilo spremno za aukcije i e-commerce uopste, a znamo svi da nece uvek biti tako. Ukoliko bi se firme kupovale ili investiralo u njih samo zbog toga da li jesu ili nisu profitabilne malo ko bi imao neku uspesnu pricu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline