Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 12. 2009.   #2
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Komentar Bizingera da su vlasnici Limunda procenili da im trebaju investitori i sami ih nasli, no comment, to vise nema ni u dokumentarnim filmovima o dot-com eri sa kraja proslog veka. U takvu pricu su mogli da poveruju samo ovi koji su ulozili novac.
Damire, ako nije problem da mi citiras iz moje prethodne 2 poruke u ovoj diskusiji gde sam tacno to napisao?

Ja ne ulazim da li je ovo kupovina ili investicija, jer to nema nikakve veze sa mojim poslovanjem. Meni je samo drago da je jedna Internet prica iz Srbije podignuta na jedan visi nivo i sto nece biti jedan u nizu projekata koji su "obecavali" a da na kraju nisu uspeli...

Ja sam njima jos pre rekao da me ne bi cudilo da ih kupi Naspers s obzirom na razlicite tendencije, nije ih kupio Naspers ali se medju privatnim investitorima nalazi nekadasnji CFO Tradus-a (deo Naspers-a) a investitor koji po APR izvestaju ima najveci udeo u firmi Stefan Glaenzer je jedan od aktivnijih evropskih investitora u Internet projekte. Malo pogledajte gde je do sada ulagao. Nadam se da bas niste u tolikoj zabludi da smatrate te osobe kao naivne da ulazu u nesto sto nema potencijal. Gotovo sam siguran da je je jedan od najjacih domacih Internet projekata isto bio zainteresovan da Limundo ubaci u svoj portfolio ili bi im jako dobro dosao s obzirom na sferu poslovanja.

To sto zivimo u Srbiji ne treba da nas ogranicava u razmisljanjima kako ozbiljni investitori i kompanije posluju u svetu. Nije lose da se malo posete konferencije kao DLD i slicno (Vlada je bio tamo 2008 na moju preporuku) pa da vidite malo koji su najnoviji trendovi i da upoznate neke osobe koje su se dokazale u praksi, na realnim projektima. Onda i nece biti toliko bitno da li je projekat kupljen, a ni da li su oni dosli do investitora ili su investitori kontaktirali njih.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 06. 12. 2009. u 16:21.
Dejan Bizinger je offline