Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 12. 2009.   #119
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Ajde da pricamo o tome koliko je projekt tipa limundo (aukcijski sajt) vredan u nekoj evropskoj drzavi sa malo razvijenijim naciniom poslovanja. Ja mogu da pricam o Svedskoj. Svedska ima 9 miliona stanovnika i ne postoji ebay za nju. Ebay je ovde kupio sajt tradera.com i pod tim imenom radi. blocket.se je jos jedan sajt koji radi sa varijacijom na temu trgovine ali je svedski. Kolicina novca koju bilo koji od ova dva sajta pravi ovu cifru od 500 000 cini smesnom.
Sad da li vi pratite sta se trenutno desava sa Srbijom? Promene idu takvim tokom i takvom brzinom da mene sve to pomalo plasi. Onaj ko je ulozio u limundo, a ne znam ko je niti pratim te stvari i ako od limunda zamislite napravi lidera u Srbiji ili cak u regionu izmislio je zlatnu koku koja ce da uzima novac od najmanje 20 miliona ljudi.
Sledeca stvar oko scripte koja ide na limudnu. NIsta tesko nije to napraviti i mislim da bi vecina od ljudi na forumu koji iole poznaju php mogla to da odradi. Pa i ako je ta scripta losa, koliko to treba da se prepise sve od pocetka? Pa trenutno postoje recimo na desetine facebook i youtube klonova. Znaci nije fora u scripti fora je u ideji i pravom trenutku.
Potpuno sam uveren da ce u Srbiji za par godina raditi bar nekoliko veoma profitabilnih servisa tipa limunda ili neceg slicnog i to me raduje. Ko ce od nji na kraju da bude lider videcemo, ali limundo trenutno ima najvece sanse.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline