Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2010.   #11
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Ekvador: Ne mozes davati takve pausalne ocene da je kod nas sve skuplje. Verovatno bi se iznenadio da kod nas nije sve skuplje kada bi malo izdvojio vreme da napravis ozbiljniju analizu ponude oglasavanja u regiji a da ne govorim o Zapadu. Cak i u regiji mnogi sajtovi naplacaju reklame par hiljade evra po reklami a da ne govorim o kampanjama na Zapadu gde nema nista ozbiljnije ispod 20 000 evra a u Srbiji ne znam da li je neko sem globalnih oglasivaca ikad potrosio po kampanji te pare za Internet oglasavanje. A ko jeste sa pametnim pristupom bi prakticno kupio citav domaci Internet.

Kada kazem "da nije sve skuplje" mislim pre svega na Internet oglasavanje i neke usluge kao npr. web dizajn, Internet marketing, web programiranje. I nije uvek slucaj da je to zato sto su sajtovi mnogo veci pa je i cena mnogo veca. I u Srbiji ima sajtova tog ranga gde bi cena oglasavanja u inostranstvu bila daleko veca jer su budzeti oglasivaca veci, jer je stepen svesti o znacaju Internet veci i jer je zarada od Interneta za te iste oglasivace veca kao posledica prethodne konstatacije.

Neko je napisao da domace advertajzing provajdere uzimaju samo marketinski nepismene osobe sto se opet ne moze uvek uzeti kao tacna konstatacija. Te iste marketinske agencije cesto samo serviraju reklame nekih vecih agencija gde svako ima svoj popust a isto tako koliko god neko mislio da je kontekstualno oglasavanje jako dobar izbor zarade za webmastere (ja smatram da u vecini slucajeva to nije tako, pogotovo ne kada je target domaci Internet korisnik) neki webmasteri na svojim sajtovima nemaju ni jednu kontekstualnu mrezu vec se moze kupiti iskljucivo baner i to ili direktno vlasnika sajta i/ili preko agencije (nekad samo preko agencije).

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Da se ne lazemo, nase cene u svemu, hrani , mobilnoj telefoniji, internetu, hostingu, reklamiranju.... su najgore na svetu u smislu kvalitet-usluga -cena.
Ali to nisu krivi ni vlasnici tih firmi, ni mi, to su krivi oni nadrigli experti sto nas vode, i koji su dali dobar primer kako mozes da uspes ako prodajes maglu.

Mali savet za postavljaca teme: dobro razmisli da li pravis sajt da bi zaradio ili da bi zaradio i hvalio se u drustvu i pokazao tetki kako imas dobar sajt.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 26. 01. 2010. u 10:15.
Dejan Bizinger je offline