Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 02. 2006.   #10
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
pa nije bas tako, on kaze "If you feel the need to write comments in your code, I suggest you try to refactor instead, so comments won't be needed."
... što smanjuje količinu komentara! Komentari su negde nezaobilazni(intefejsi, biblioteke koda, izuzeci, komplikovani algoritmi...)

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
prica o kodu koji je "self-explanatory" je mit i totalno je subjektivna stvar, jer ono sto je meni jasno, tebi moze skroz da se ne uklopi u nacin razmisljanja... jedan covek ima C background, drugi VB, treci Perl, daj im isti zadatak u php-u i garantovano ces dobiti 3 razlicita pristupa resenju...
Hm, ja nekome ko nema php background i ne poznaje standardne php idiome, nikada ne bih dao da nešto uradi u phpu.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
a cak i najjasniji kod na svetu je jos jasniji ako imas i komentar pride i ustedeci ti bar 1 milisekundu u provaljivanju koda...
mislim, zaista ne vidim situaciju u kojoj komentari mogu da smetaju nekome ?
Problem sa nepotrebnim komentarima je:
1. troše vreme i energiju onome koji programira, a njih bi bilo bolje potrošiti na drugim, važnijim stvarima, kao npr. refactoring, testovi...
2. moraju se održavati sa promenama koda, pa se opet vraćamo na 1.
3. i najvažnije: ako se zaboravi 2. postaće out-of-sync što može potrošiti dosta vremena onome koji posle bude koristio taj kod
kaizen je offline   Odgovorite uz citat