Tema: B92 (ponovo)
Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 02. 2010.   #20
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Diversifikacija nije problem, problem je samo u dizajnu i IA.

Mislim da se mnogi nece sloziti sa ovom tezom, mislim da je problem sto se cini da B92 ne zna ili iz nekog "pay per click" razloga, ne zeli da odredi svoju ciljanu populaciju. Naravno, manjima i ekstremima je lakse da odrede svoju ciljanu populaciju, ali kao da B92 tu malo luta. Ovako, svesno ili nesvesno, salje se poruka kako je B92.net mesto informisanja za svakog pojedinca u Srbiji, sto ne moze biti ni u najlepsem snu. Ovde je Press Online mnogo uspesniji, kada samo vidim njihovu naslovnu sa "excerptima" kolumni, od koje mene hvata jeza, a ljubitelje najjaceg brenda Srbije ali i jacih alkoholnih pica, milina od srece.

Naravno, sve je to posao, i radi se kako bi se ostvarili ciljevi. Ako je glavni cilj PPC i slicni, onda neka se ostane na liniji "najposeceniji srpski sajt u Srbiji". Ali to smo mi, nama je cica iz Huffingtona car novinarski. Vazno je samo da imaju 4 puta vecu posecenost od Politico.com i Slate.com, to sto imaju manje posetilaca u grupi 35-44, najuticajnijoj, ekonomski najsnaznijoj i za domacu politiku najvise zainteresovanoj grupi stanovnista u SAD, to, kao, nema veze. Pratite samo sta CNN.com radi u poslednje vreme, svake nedelje druga kampanja na naslovnoj, cas Kinezi, cas Arapi, prosle nedelje Francuska i AirFrance. A treba ti 3 dana svakodnevnog posecivanja sajta da ukapiras matricu - da je to jedna velika i skupo placena kampanja, koju konzumenti vide kao tacne i kompletne vesti. Sah, mat.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat