Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 03. 2010.   #37
RadoslavN
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.03.2010
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
RadoslavN is on a distinguished road
Default

Ja sam to popunio samo jednom i to mi stoji kao osnov priliva svaki put kad mi stigne novac od Moneybookersa.

Inace, pitanje koje si postavio na drugoj temi me navodi na misljenje da si potpuno pogresno shvatio moj post: studenti ne da nisu oslobodjeni placanja ikakvih dazbina, nego moraju da placaju i porez na stipendije, ako su one ispod 8000 dinara mesecno, sto je granica do koje su oslobodjeni.

Ono sto sam ja rekao je da se moji prilivi mogu tretirati kao pokloni, posto sam student, kljucna rec: mogu. Ali ne moraju.

To vam je isto kao i sa sudijama: sve zavisi kakva ce vam osoba obracunavati porez u Poreskoj, posebno posto je priroda priliva iz inostranstva toliko podlozna slobodnoj interpretaciji. Generalno, ova zena koja je meni obracunavala porez je bila spremna da zavede kao poklon bez ikakvih dodatnih dokaza, posto sam student. Mogla je da mi trazi dokaz sa MB-a da je posiljalac fizicko lice, sto bih opet bio u stanju da dostavim. Ali sa druge strane, neko ko zaradjuje preko Ad Sense-a, npr, ne moze dokazati da mu je posiljalac fizicko lice i onda cela ideja sa prijavljivanjem kao poklona moze biti rizicna. Zavisi od slucaja do slucaja.

Dakle, studenti, sami po sebi, definitivno nisu oslobodjeni nikakvih poreza.

Poslednja izmena od RadoslavN : 05. 03. 2010. u 02:19.
RadoslavN je offline   Odgovorite uz citat