Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 03. 2010.   #331
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Ima veze sa ovom temom pa moram da prokomentarišem. Iako nemam nikakvih informacija u vezi ovog "nameštanja" licitacija, na osnovu svega što sam čuo od visokotehnoloških specijalaca u vezi "ilegalne organizacije klađenja", imam jak osećaj o čemu se ovde radi.

Nisam igrao ove licitacije, ali sam jednom (u gostima) prisustvovao i slušao priču o tome. Kako su pominjali za koliko je ko dobio auto, primetio sam da je većina suma u intervalu od 500 - 2000 din (tako nešto). Odmah mi je na pamet pala ideja da bi se, pokrivanjem tog intervala sa 1500 poruka, puta 60 din, potrošilo oko 1000 €, a verovatnoća dobitka bi bila veoma velika. U nekoliko takvih ponavljanja skoro stopostotna, a auto vredi 6000 € (mogle bi ovde da se urade razne modifikacije na ideji, nije bitno za ovu priču). Ostao je problem brzog automatskog slanja SMS poruka - a tu odmah pomisliš na neki programčić koji bi to radio. Još kada sam čuo da te oni povratnom porukom usmeravaju ka najbližoj jedinstvenoc ponudi, bilo mi je jasno da se ova igra može nadigrati (namerno kažen nadigrati, ne prevariti).

Po onom saopštenju o nameštanju igre uz pomoć specijalnog kompjuterskog programa, od strane ljudi spolja (koji nisu organizatori), imam snažan utisak da su ti ljudi to radili, nadigrali loše osmišljenu igru (sa nedovoljno dobrom mehanikom), i ništa više. To sigurno nije nameštanje igre, a da li je protivzakonito - meni se čini da nije, ili bar ne znam po kom zakonu jeste.

Još jednom, samo nagađam, ali metodom analogije mogu da zaklučim da je možda ovako nešto u pitanju.

Poslednja izmena od dacha : 06. 03. 2010. u 19:27.
dacha je offline   Odgovorite uz citat