Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 03. 2010.   #15
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
@lurker: po tebi je bilo bolje da zakupe adwords nego li da brendiraju sajt? Ljudi su hteli da brendiraju sajt i to nije velika cifra za usko targetiranu publiku (ako su oni procenili da jeste).

Mozda su za te pare trebali da zakupe bilbord na ... koliko vremena (nemam predstave koliko bi tako nesto kostalo). Imali bi sigurno 10 puta vise "pregleda", ali ne bi imali apsolutno nikakav efekat od kampanje.

Ipak su brendiranje (baner kampanje) malo drugacije od CPC, jel' da?
Mozda se ja lose izrazavam, pa mislite da sam protiv online oglasavanja. Ali kao coveka koji ima i sajtove na Srpskom ja sam zabrinut, jer je ovo primer "presvlacenja" koji ce skoditi i meni na kraju. Jer su ljudi preplatili reklamu, pa nece vise platiti ni jednom sajtu (potencialno i mojem). Nadam se da sam sada jasnije obrazlozio.

Inace i preko adwordsa se moze raditi brendiranje zar ne? jedina razlika je sto je cena 10x manja (pozitivno za oglasavaca).

Brendiranje se radi upravo na "masi" a 200 posetioca (od kojih je bar polovina zalutala na sajt preko gugla i neke kombinacije keywordova) je suvise malo za brendiranje.

Zanimljivo je i to sto sam pogresno izracunao cenu posetioca a niko nije primetio.
Naime umesto na tri meseca ja sam racunao kvartalno (120 dana) umesto 90 dana. Tako da je racunica jos gora za oglasavaca.

CTR 2% (veoma optimistican) na 200 posetioca = 4 posete dnevno

4x90=360 posetioca za tri meseca

25000:360=70 dinara po posetiocu

Pa oni rade "brendiranje" na 360 ljudi?

Ponavljam opet, kad ovi ljudi shvate da su se zajebali, bicemo im svi mi krivi, i "sirice dalje" da reklama na internetu nije efikasna, sto nije tacno.

Da su te pare ulozili u neki sajt koji ima nekoliko hiljada UV dnevno sigurno bi imali veci efekat. O tome pricam. I meni je u interesu da se ljudi sto vise reklamiraju na internetu, ali ne na ovaj nacin. Ovako je ono sto kaze (karikirano) banchi : ljudi se ponasaju neracionalno... i mnogi zive od toga...
a to je po meni sisanje ovaca, problem je sto kod nas ovaca ima malo a vuna polako raste.....
Zato bi nam bilo svima pametnije da naucimo ovce da svoju vunu iskoriste sto bolje....
lurker je offline   Odgovorite uz citat