Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 03. 2010.   #1
c0rE
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.03.2010
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
c0rE is on a distinguished road
Default Novi hosting provider

Dobar dan,

Dugo nisam bio aktivan na webmajstorima, a nisam ni previše vremena provodio na internetu zbog osobnih stvari/problema.

Odmah ću preći na stvar. Dakle, zanima me vaše mišljenje o jednoj stvari. Dal mislite da ima šanse da na hrvatskoj hosting sceni uspije još jedna nova hosting "firma", uz inside, avalon, plus i ostale velike providere na sceni u današnja vremena? Mi bi prvenstveno konkurirali po cijenema i kvaliteti budući da bi serveri bili smješteni u puno boljim datacentrima u Americi, Njemačkoj i Nizozemskoj(moguć odabir) nego ovi hrvatski datacentri. Znanje/iskustvo/motivacija mene i ostalih nekoliko prijatelja koji bi bili u tome sa mnom nije upitno.

Ako se i odlučim za to, kako bi bilo najbolje oglašavati hosting usluge(osim foruma, facebooka i sl.)?
Kakav je trenutno zakon u RH, dal moram imati registriranu firmu i plaćati PDV za takve usluge?
Dal je moguće primati novac na visa electron iz erste banke preko recimo moneybookers merchant servica? Pitam ovo jer nitko osim vlasnika računa nemože uplatiti novac na devizni račun pa me zanima dal je takva situacija i s debitnom karticom, tj visom electron? S plaćanjem preko te vise electron nema nikakvih problema, mislim sa plaćanjem s PayPal-a koji je verificiran s tom visom electron. Primanje novca na nju preko MB merchant servisa nisam nikad ni probao, zato pitam.

Ovo bi mogla biti zanimljiva tema za diskusiju.

pozz
c0rE je offline   Odgovorite uz citat