Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 03. 2010.   #49
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Mislim da ti uopste ne znas sta znaci "autorski sadrzaj", niti sta je uloga pravog novinara.
Aja mislim da treba da dobro razmislis pre nego sto nesto kazes.

Dakle:
1)Autorski clanak je clanak sa kvalitetnim i korisnim informacijama koji je potvrdjen u brojnim studijama i koji je pisao neko ko je autoritet u toj oblasti tako da je verovatnoca za njegovu istinitost veoma velika. Drugacije receno to je slicno kao naucni clanak - dokazan i pokazan - i koristan.

2) Cilj pravog novinara je da informise citaoce o raznim dogadjajima koji se desavaju i koji su korisni i znacajni za njih. U svakom slucaju pravi novinar ne moze da pise autorske sadrzaje. . Sa druge strane u ovo vreme postoji zanemarljivo mali broj "pravih novinara" - dakle vecina njih radi ono sto sam gore opisao i ono sta im sef kaze a sta sefu kaze sef drzave srbije ili ekipa u koju je uvucen.


Iz tog razloga novinari nisu smislili teoriju gravitacije ili relativiteta. Za svakoga ko hoce autorski clanak - neka kupuje vesti iz strucnih casopisa ili neka citaju knjige napisane za fakultete. Knjige za fakultete su tacne manje vise ali uglavnom zastarele - tako da se vecina ljudi kojima trebaju authoritive informacije kupuju specijalizovane casopise - za koje ne pisu novinari vec autoriteti u tim oblastima - dakle vodeci naucnici za tu oblast o kojoj se radi.
Naravno za razliku od obicnih stvari - autori tih casopisa nisu ljudi koji su kupili diplomu za 5000E nego ljudi koji su priznati u okviru svoje drustvene grupe i koji su dovoljno iteligentni i obrazovani u datoj oblasti da su authoritive - tj da im drugi ljudi veruju na rec.
buksula je offline   Odgovorite uz citat