Tema: Tenderi
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 03. 2006.   #9
squall
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.12.2005
Poruke: 20
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
squall is on a distinguished road
Default

Što se tiče lobiranja uopšte to nije normalno niti logično da za vrijeme tendera neko lobira firmu a štaviše i protuzakonito je.

Nisam siguran da li pratim redosljed pitanja ali evo što se tiče strvari sa Banjalukom i opštinama u to sam dobro upućen. Bio sam tehnički direktor firme koja je radila poslove za većinu opština u RS i zanam kako su se ti poslovi dogovarali. A blizak sam i političkim krugovima tako da imam prave informacije(štaviše saradnjivao sam na dva politička projekta sa osobom koja je vršila lobiranje i sredila posao u ime pomenute firme u Banjaluci, osoba je inače jako dobar prijetelj sa mnom i na moju molbu da lobira za moju firmu rekla je da je već proces završen i da bi to uradila da sam se javio ranije i onda mi je izpričala cijelu priču).
Da sad ne navodim imena ljudi ali sam sto posto siguran da nije bilo tendera(a to se može i provjeriti u opštinama, imate telefon )

Ovi tenederi na koje je moja firma izlazila su objavljena 2 od strane firmi a 2 od strane privatnih preduzeća. Iskreno firme ( kojima 1000 KM nije ništa za tender) su revnosne u pitanju izbora ponude dok se državne institcije ne drže pravila najbolje ponude jer nije njihov novac.

Moj zaključak iz iskustva je to da se lobirati svakako mora, bar u toliko da se izborite za fer uslove.

Recimo poseban problem je to što ljudi koji objavljuju tender ne angažuju za to nekoga ko se u isto razumije. Tako da od tenderske dokumentacije dobiješ ime firme i broj telefona
__________________
3 Steps ICT
squall je offline   Odgovorite uz citat