Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2010.   #381
Dragana Vukajlovic
poseban član
Certified
 
Avatar Dragana Vukajlovic
 
Datum učlanjenja: 04.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Hvala: 23
8 "Hvala" u 7 poruka
Dragana Vukajlovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragana Vukajlovic
Default

Evo i mene, još uvek zbunjena količinom neznanja u okviru odeljenja za visoko tehnološki kriminal. Imam utisak da su ljudi u tom odeljenju jako nestručni bar što se tiče interneta (vidim da su ATM kriminal dobro naučili).
Na pitanje kada ćemo dobiti jasno definisan zakon o poslovanju na internetu, i pri spomenu Kladionicar.com ljudi koji su proglašeni za velike kriminalce jer su na kraju osuđeni zbog affiliate programa, dobila sam sledeći primer od g. Saše Živanovića, načelnika Odeljenja za visoko tehnološki kriminal MUP-a Srbije, šta je to zapravo affiliate program (da on meni objasni):

"Ako vi izdajete stan, i u tom stanu neko preprodaje drogu, da li to znači da vi niste krivi za to?".

WTF?! Iskreno, rekla sam mu da zaista ne razumem njegovu paralelu. Možda sam ja glupa, je l' neko drugi shvatio?

Uglavnom, Uprava za igre na sreću je predala tužbu javnom tužiocu protiv Kladionicar.com i zbog toga su oni delali. Da li su potrebni dalji komentari?!

Druga je priča da li su prijavili porez ili ne (što je g. Živanović krenuo da priča), to mene lično ne zanima, i to nije i dalje odgovor da li u Srbiji sme da se koristi affiliate program ili ne.

Koliko sam ja shvatila, niko od njih nema pojma šta sme da se radi, a šta ne, tako da je najbolje da gledamo da poslujemo u domenima gde država ne može da uzme pare jer ako im uzmemo samo delić kolača, na*ebali smo.
__________________
draganavukajlovic.com, Tracara.com
Dragana Vukajlovic je offline   Odgovorite uz citat