Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 05. 2010.   #15
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Mislis da te sifre ne proveravaju bas mnogo?

Moja oblast je internet marketing - tj Marketing - a to nije u zabranjenoj listi.

Jedini problem su poreznici koji mi prijateljski ljubazno uz zayebanciju predlazu da vodim knjige i da je pausalno oporezivanje veoma lose.

Ne znam da li je tako u svim opstinama - medjutim znam da bi mogao da imam problema da se izborim za status pausalca jer mi je maymun rekao da je sansa 0% da budem pausalac zato sto je tako po zakonu a on se naravno drzi zakona.
Ne znam da li smeju da imaju neku lokalnu listu ali je po zakonu kao sto sam naveo zabranjeno jedino sledecim kategorijama da budu pausalci.
.................................................. .................................................
1) оснивачу ортачке радње;
2) који обавља делатност из области: трговине на велико и трговине на
мало, осим одржавања и оправке моторних возила, хотела и ресторана, финансијског посредовања и активности у вези с некретнинама;
3) у чију делатност улажу и друга лица;
4) чији је укупан промет у години која претходи години за коју се
утврђује порез, односно чији је планирани промет када почиње обављање делатности - већи од 3.000.000 динара,
5) који је обвезник пореза на додату вредност, односно који се определи
за плаћање пореза на додату вредност у складу са законом којим се уређује порез на додату вредност. Изузетно од одредбе става 2. тачка 2) овог члана, предузетнику који трговинску или угоститељску делатност обавља у киоску, приколици или сличном монтажном или покретном објекту може се, на његов захтев, одобрити
да порез плаћа на паушално утврђен приход.
buksula je offline   Odgovorite uz citat