Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 06. 2010.   #40
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Zakonski moze - mislim cudi me po opisu "pausala" zasto moze, ali ne zalim se

Odi u Word, trazi Invoice template. Stavis ime svoje firme, stavis Google u kupac i njihovu adresu, stavis koliko da plate, i kako.
To odstampas, pecatiras i saljes u devizni inspektorat kad ti stigne uplata.
U banci popunjavas samo formular koji oni tebi posalju.
Isto bi vazilo i za cekove ako uopste mogu da idu na ime firme.

Za te stvari bih ti vec savetovao da imas knjigovodju. Ja da nemam ne bih ni znao da treba to da se uradi. Nigde ne kazu..

Dalje, ako mozes da primas preko racuna - PRIMAJ PREKO RACUNA. Banke NE naplacuju FIRMAMA primanje novca! (meni ne naplacuju u Raiffeisen, a po tarifnicima vidim da ni druge ne naplacuju).
Znaci, sem ako ne moras preko cekova - nemoj.
(e sad da li ti Google naplacuje slanje wire-om.. to je drugo firma tih razmera verovatno ima ugovor u besplatnom wire-u u Evropu - ShareIt ima recimo).
Moram cekove jer uglavnom radim sa adsensom i sa cj.com a oni nemaju wire za srbiju nijedan. Mozda mogu da izmolim cj da mi salje wire nekako - posto imaju zilion predstavnistva u evropi.

Da li mozda moze samo faktura (koje samo cuvem i predam na kraju godine). Mislim problem je da li moram da saljem i tu fakturu/invoice nekom i zasto ako sam pausalac ? Jer pricao sam danas sa poreskim inspektorom i ona kaze da to nije jasno definisano kod nas - da formalno treba da imas ugovor sa firmom - pa mi je preporucila samo fakturu.
buksula je offline   Odgovorite uz citat