Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 06. 2010.   #45
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao phatsa Pogledajte poruku
- plaćanje hostinga u inostranstvu?
- kupovina/renew domena?
Za oba ces dobijati invoice i receipt. Ako ne dobijes invoice, trazi ga. Bitno je da imas dokument na kome se vidi STA kupujes. (npr. ja za Google AdWords mogu da koristim invoice koji Google daje, ali receipt ne vredi nicemu - jer nema informacija STA je placeno)

Citat:
- plaćanje raznih stvari putem paypala/moneybookersa/bilokakodrugacije pojedincima u inostranstvu (za domene, razne usluge, kupovine linkova... )
Ako placas fizickom licu, neka ti izdaju invoice i to koristi (gledaj da ga i potpisu).

Siguran sam da je bitno i ko se padne u upravi kao tvoj referent firme (inspektor za tvoju firmu) ali tu ne mozes nista.

Citat:
Ali ako platim uslugu za pisanje blog postova ili kupim par backlinkova putem paypala/moneybookersa/epassa/payoneera, kako da to pravdam? Da li se to računa u trošak?
Da. Pitaj knjigovodju da li moze da ide kao direktan trosak tipa "repromaterijal" jer postoji limit koliko od prometa mozes da koristis za MARKETING.
Mislim da sve ovo moze da ide pod obicne troskove a ne u marketing (to ti i treba).

Citat:
Ako mi legnu neke pare na payoneer mastercard, i ja podignem te pare ovde na bankomatu, da li i to treba prijaviti kao prihod?
Treba - prijavi ako si lud
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat